Kendini Bilen Kişi Olmak

yorum yok
okuma
11 Kasım, 2018

Merhaba Arkadaşlar;

Kendini bilen kişi olmak

herşeyden önce kişinin ruhsal açıdan doyuma ulaşmış olmasını gerektiren bir niteliktir. Bu nitelikleri kazanmak içinse insanın kendi içerisinde özünü benimsemesi ve kendini tamamı ile kabul etmesi gerekmektedir. İnsanların bir çoğu sosyalleşme sırasında ne yazık ki bazı deformasyona uğrarlar. Bulundukları sosyal çevre içerisinde benimsenmek, insani ilişkiler kurmak adına özünün dışında bir çok davranış sergilerler. Bunlara örnek vermek gerekirse, mesela; istemediği halde patronuna bir işi yapabileceğini söylemek örneğini verebiliriz.

Bu örnek bir çoğumuzun hayatında mutlaka karşılaştığı örneklerden biridir. İnsanların sohbet sırasında birbirine kendi yaşama tarzındaki fikirleri ve düşünceleri anlatmaya, hatta fikirlerini aşılamaya çalıştığı tüm bilim insanlarınca uzun araştırmalar sonucu bulunmuş bir durumdur. Sosyalleşirken aslında birbirimizi etkilemeye, birbirimizin düşünce yapısına meyil etmeye başlıyoruz. Örnek olarak yine burada dört yaşında bir çocuğu ele alırsak, kesinlikle hiç bir şekilde karşısındaki insandan çekinmediğini, ağzına geleni olduğu gibi söylediğini düşünebiliriz. Daha önce Doğan Cüceloğlu’nun kitabında okuduğum bir örnek var. Bunu buraya yazarak örneklendirmek istiyorum. Misafirlik için gittiği bir evde karşılaştığı bir durumu sevgili yazarımız şöyle anlatmıştır. ” Davet üzerine gitmiş olduğu evde, kapı açıldığında kapıyı 4 yaşlarında bir küçük erkek çocuğu açmıştır. Kapıyı açar açmaz kendisine ilk yönelttiği soru ” Sen kimsin?” olmuştur. Daha sonra evin içine girip herkesle etkileşime girmesine rağmen, küçük çocuğun bu sorusu değişmemiş ve gayet yüksek bir ses tonu ile bu soruyu sormaya devam etmiştir.”

Yukarıda verdiğimiz örneğe de bakarsak burada da aynı durumu görmüş oluyoruz. Etkileşime girerek kendi özümüzde ve yapımız da bir çok değişiklik yapıyoruz. Sohbet ortamında da bunları yaşıyoruz. Kullanıcılarımızın genelinde karşılaştığımız problem aslında yapımıza uygun olmayan insanları kabullenemeyişleri oluyor. Bu durumda da kullanıcılarımız ile yakın irtibatta olup olaylara yöneticilerimizle müdahale ediyoruz. Tüm yöneticilerimize bu konuda yaşadığınız sıkıntılar için bilgi verebilirsiniz. Bunu arkadaşlarımız arasında bazen “ispiyonculuk” olarak değerlendirenler olduğunu bir çok kez gördük. Fakat aslında bunun ispiyonculuk değil, huzurlu bir ortam sağlayabilmek için verilen bir bilgi olduğunu düşünüyoruz. Tartışmasız, saygısız bir ortam olmaktansa insanların birbiri ile uyum içinde olduğu ve birbirini seven bir ortamda olmasını istiyoruz.

Kendinize çok iyi bakınız. Sevgi ve selamlarımız ile.

Aileyiz.Net Sohbet Sunucuları Yönetimi
(http://www.LakLakSohbet.com)
(http://www.SohbetFenomen.Com)
(http://www.AiLeyiZ.Net)
(http://www.sohbetchatodalari.org)


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Gurbetci Sohbet Herkes tarafından bilinen birçok sohbet siteleri ...

Merhaba Sevgili okurlarımız; OZGUN SOHBET Öncelikle konumuz ; internet ...

Ücretsiz Sohbet Odası Selam olsun arkadaşlar ücretsiz sohbet odası Sitesine ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?